BEL-TEX. s.r.o.

BEL-TEXVitajte na stránke spoločnosti Bel-Tex, s.r.o.. Naša spoločnosť vznikla v roku 2004 a venuje sa predaju výrobkov podporujúcich zdravie a zdravý životný štýl.

Náš sortiment zahŕňa nielen tradičné zdraviu prospešné výrobky (ako napr. produkty z ovčej vlny), ale aj všetky novinky v tejto oblasti.

 

" Snažíme sa našim zákazníkom ponúknuť čo najširší výber výrobkov,
aby si v ňom každý našiel niečo pre svoje zdravie. "


Predovšetkým pri výrobkoch z ovčej vlny a antialergických prikrývkach dokážeme veľmi pružne reagovať aj na individuálne požiadavky zákazníka, keďže už niekoľko rokov prevádzkujeme vlastnú výrobu týchto produktov a v tejto oblasti sme úspešne rozvinuli aj veľkoobchodný predaj.

Na našej internetovej stránke Vám predstavujeme to najzaujímavejšie z produktov ponúkaných našou spoločnosťou. Pokiaľ Vás niektorý zaujal a máte záujem o bližšie informácie, obráťte sa na nás, prosím, či už telefonicky, faxom alebo mailom, radi zodpovieme všetky Vaše otázky.

 


 

 

TOP AKTUALITA
Slovak Czech English German Polish

Terra - magnet

Cena za kus: 690,- EUR
 
Už Hippokrates vedel, že pri ochorení kĺbov možno postihnutému pomôcť prikladaním rudy nazývanej magnetovec.

Magnetické javy pozná ľudstvo od napamäti. Vlastnosti magnetovca pripadali našim predkom zvláštne a tajomné a preto ich využívali pri liečbe ochorení, niečoho rovnako tajomného a nepochopiteľného. Do kusov magnetovca vyrývali magnetické značky a kameň prikladali na bolestivé miesta.

Veľa lekárov s magnetmi pracuje i dnes. Väčšinou sa ich používanie kombinuje s rehabilitáciou, masážami, podávaním liekov, akupunktúrou, laserovou terapiou a podobne. V niektorých prípadoch môže byť magnetoterapia účinná i samostatne. A pri ktorých ťažkostiach táto metóda pomáha? S úspechom sa používa v reumatológii, ortopédii, športovej medicíne, dermatológii, neurológii či pri rehabilitáciách.

Účinky statického magnetického poľa

Magnetické pole zeme pôsobí na bunky v našom organizme tak, že sa ony stávajú slabým magnetom. Pokiaľ sa dostanú do silnejšieho magnetického poľa, prijímajú jeho polarizáciu. Na základe toho dochádza k  elektromagnetickým a biochemickým zmenám v bunkách a tým k priaznivému ovplyvneniu systému kostného, svalového, imunologického, hormonálneho, kardiovaskulárneho, zažívacieho a nervového.

Účinky statického magnetického poľa sú analgetické, protizápalové, vasodilatačné (rozširujúce cievy), myorelaxačné (uvoľnenie svalového napätia), zmenšenie opuchu.
Indikáciou použitia statického magnetického poľa sú ochorenia pohybového aparátu, svalov, kĺbov, reumatizmus, migréna, nespavosť. Vďaka účinkom statického magnetického poľa sa skracuje doba liečenia a rekonvalescencie po úrazoch.

K liečbe sa veľmi často používajú stabilné magnety, ktoré sa fixujú pomocou náplaste na akupresúrne body zodpovedajúce postihnutej oblasti. Nemusia sa však využívať len tieto body. Priamo na bolestivé miesta sa prikladajú rôzne magnetické vankúšiky a podložky. Pomáhajú pri ochoreniach pohybového aparátu, svalov, kĺbov, pri poúrazových stavoch, reumatizme, migréne a nespavosti. Dostupné sú tiež ďalšie pomôcky, napríklad vložky do obuvi vhodné predovšetkým pre diabetikov proti bolestiam nôh.

Na čo pomáha magnetoterapia?

Pôsobením magnetických polí môžeme docieliť vitalizáciu tela i ducha, ako aj povzbudenie a harmonizáciu mnohých životných funkcií, hlavne však prirodzených obranných mechanizmov organizmu.

Na základe súčasných vedeckých poznatkov a skúseností môžeme od používania magnetoterapeutických pomôcok očakávať nasledovné účinky: 

  • Zlepšenie látkovej výmeny a prekrvenie tkanív
  • Posilnenie prirodzenej obranyschopnosti organizmu
  • Zmiernenie akútnych a chronických ťažkostí
  • Uvoľnenie stuhnutého svalstva
  • Rýchlejšie odbúravanie opuchov
  • Rýchlejšia regenerácia kože
  • Harmonizácia nervového systému a psychiky

 

 

DOPYTOVÝ FORMULÁR

...