BEL-TEX. s.r.o.

BEL-TEXVitajte na stránke spoločnosti Bel-Tex, s.r.o.. Naša spoločnosť vznikla v roku 2004 a venuje sa predaju výrobkov podporujúcich zdravie a zdravý životný štýl.

Náš sortiment zahŕňa nielen tradičné zdraviu prospešné výrobky (ako napr. produkty z ovčej vlny), ale aj všetky novinky v tejto oblasti.

 

" Snažíme sa našim zákazníkom ponúknuť čo najširší výber výrobkov,
aby si v ňom každý našiel niečo pre svoje zdravie. "


Predovšetkým pri výrobkoch z ovčej vlny a antialergických prikrývkach dokážeme veľmi pružne reagovať aj na individuálne požiadavky zákazníka, keďže už niekoľko rokov prevádzkujeme vlastnú výrobu týchto produktov a v tejto oblasti sme úspešne rozvinuli aj veľkoobchodný predaj.

Na našej internetovej stránke Vám predstavujeme to najzaujímavejšie z produktov ponúkaných našou spoločnosťou. Pokiaľ Vás niektorý zaujal a máte záujem o bližšie informácie, obráťte sa na nás, prosím, či už telefonicky, faxom alebo mailom, radi zodpovieme všetky Vaše otázky.

 


 

 

TOP AKTUALITA
Slovak Czech English German Polish

Vlnený program

Vynikajúce vlastnosti ovčej strižnej vlny sú ľuďom známe už dlhé roky. Ľudia už v dávnej minulosti objavili jej unikátne vlastnosti, predovšetkým tie termoizolačné. Začali sa tak chrániť vlnou pred chladom.Vlnený program
 
Pôvodné ovce pochádzajú zo Španielska, kde bola tiež vyšľachtená ovca merinová, ktorá je pokladaná za plemeno s najlepšou vlnou. Časom sa jej chov dostal až do Austrálie a na Nový Zéland, kde je pre nich ideálne podnebie a miestni farmári sa môžu pochváliť nielen vysokými výnosmi vlny, ale tiež jej vysokou kvalitou.

Vlna pohlcuje a odparuje oveľa viac vlhkosti než bavlna.

 
Unikátnou vlastnosťou vlny je jej schopnosť absorbovať a odpariť veľké množstvo vlhkosti, preto sa hojne začala používať aj pre výrobu funkčnej bielizne. Táto vlastnosť je tiež veľmi dobre využiteľná pri výrobe lôžkovín – tento prírodný produkt vďaka svojej tepelno-regulačnej vlastnosti a schopnosti absorbovať vlhkosť je predurčený na to, aby skvalitnil Váš spánok. Bonusom je príjemný dotyk prírodného vlákna a kvalitný odpočinok v lôžku z ovčej vlny.
 
Veľmi významným produktom pri spracovaní vlny je lanolín, ktorý sa často používa v kozmetike. Je to prirodzený živočíšny tuk, ktorý obaľuje každý vlas a zabíja roztoče a baktérie. Jeho prítomnosť vo vlnenom vlase oceníme pri udržiavaní čistoty lôžkovín, pretože zabraňuje ich znečisteniu. Všetky nečistoty sú vynášané na povrch vlásia a tak ako pri živých ovciach, aj tu sa nečistota hromadí iba na povrchu, v hĺbke ostáva vlas čistý. Priemerný obsah lanolínu v ovčej vlne sa pohybuje v rozmedzí 15-20%, zatiaľ čo v austrálskej vlne merino medzi 40-45%, čo značne ovplyvňuje samočistiacu schopnosť po veľmi dlhý čas používania lôžkovín.
 
Lanolín tiež výborne vplýva na ľudský organizmus. Pôsobí protireumaticky, tonizuje, zlepšuje krvný obeh v koži a tým odďaľuje procesy starnutia.

Prečo by ste si mali vybrať ovčiu vlnu?

Vlnený programLôžkoviny z ovčej vlny sú termoregulačné – okamžite sa prispôsobujú telesnej teplote, nedochádza teda k nadmernému poteniu či pocitu chladu.

  • Ovčie rúno má schopnosť pohlcovať vodu až do 35% svojej hmotnosti. Pritom ostáva na dotyk suché a vlhkosti sa ľahko zbaví, akonáhle prestane byť okolité prostredie vlhké. Pre porovnanie: bavlna pohltí vodu len do 8% svojej hmotnosti a syntetické vlákno len do necelých 3 percent.

  • Ovčia vlna má špecifickú vlastnosť, ktorou je jej samočistiaci efekt. Vďaka obsahu lanolínu vo vlákne sú výrobky z nej chránené pred znečistením baktériami a mikroorganizmami. Lanolín zároveň znižuje krehkosť a lámavosť vlákna a tým znižuje jeho prašnosť. Vďaka nízkej prašnosti, prítomnosti lanolínu a schopnosti vlny odvádzať vodu sú vlnené lôžkoviny nevhodným prostredím pre roztoče, odumreté časti ktorých sú pôvodcami rôznych alergií.

  • Lanolín má ukľudňujúce účinky na pokožku, zjemňuje ju a pôsobí protizápalovo. Pôsobí antireumaticky a priaznivo pôsobí na celé telo.

 


 

DOPYTOVÝ FORMULÁR

...

VLNENÝ PROGRAM

VLNENÝ PROGRAM

2-d. súprava Natur

2-d. súprava Natur

2-d. súprava Piume

2-d. súprava Piume

Spací vak

Spací vak

2-d. súprava Kráľovská

2-d. súprava Kráľovská

2-d. súprava Kamel

2-d. súprava Kamel

2-d. súprava Ulivo

2-d. súprava Ulivo

Vlnené deky

Vlnené deky

2-d. súprava Kvet

2-d. súprava Kvet

2-d. súprava Versace

2-d. súprava Versace

2-d. súprava Zita

2-d. súprava Zita

Vlnená deka Aloe Vera

 Vlnená deka Aloe Vera

2-d. súp. Rombo Superwash

2-d. súp. Rombo Superwash

Detský motív

Detský motív

Obojstranná s vakom

Obojstranná s vakom

Doplnkový tovar

Doplnkový tovar